22 червня – День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Цей день для нас наповнений трагічними спогадами і болем. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, війна забрала життя кожного п’ятого українця.

 На знак скорботи за загиблими у роки Другої світової війни 17 червня в Олександрівській центральній бібліотеці відбулися  виховні  заходи  під назвою «Той страшний сорок перший». А саме, ретроспектива  пам’яті про історичні події  22 червня 1941 року та початок Другої світової війни. Користувачі переглянули відео-фільм «22 червня 1941 року» та хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх жертв війни в Україні. Аня Горовенко та Ярослав Зубенко взяли участь в поетичній хвилинці «У вогні палала рідна Україна”. Учасники заходу переглядали книги, які містять фронтові фото та зачитували спогади про війну учасників бойових дій.

Бібліотекар Безверха Людмила ознайомила відвідувачів з історією фронтових листів-трикутників та влаштувала для відвідувачів майстер-клас з виготовлення конвертів сучасного виду. Але, перед тим як правильно скласти конвертик,  дала завдання — від імені учасника бойових дій написати лист додому. При цьому подумки перенестися у ті роки, вісімдесят років назад. У них це вийшло, хоча завдання виявилося не простим. Ці листи містили не тільки думки своїх авторів, а й малюнки про мир. Учасниця заходу зачитала рядки свого листа, які були сповнені емоціями та переживаннями. На щастя, листи з віртуальної передової, так і не були відправлені, діти принесуть їх до себе додому, як пам’ять про Другу світову війну.

Увазі  користувачів було запропоновано  виставку-пам’ять «Кожен день, кожен час пам’ятаймо» . На виставці експонуються історичні матеріали, що висвітлюють причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій ХХ століття – Другої світової війни. Користувачі мали змогу познайомитися з книгами про героїчні подвиги, мужність і самовідданість нашого народу в роки Другої світової війни на полях битв, в пеклі концтаборів і на трудовому фронті.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Схиляємо голови перед мужністю і нескореністю нашого народу, який знайшов у собі сили вистояти і вижити, який піднявся на бій і переміг у героїчній боротьбі. Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!