ІНФОРМАЦІЯ щодо дій громадян при перейменуванні вулиці

Олександрівська селищна рада повідомляє, що відповідно до рішення  тридцять третьої сесії Олександрівської селищної ради восьмого скликання від 22 липня 2022 року № 3948 в смт Олександрівка перейменовано вулицю Калинову (Енгельса) на вулицю Дмитра Пастернака та провулок Калиновий (Енгельса) на провулок Дмитра Пастернака.

        Враховуючи вищевикладене, Олександрівська селищна рада доводить  до відома громадян, що чинним законодавством не передбачено внесення змін до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиці, на якій знаходиться об’єкт нерухомого майна, а тому вони є чинними та не потребують заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа.

         У той же час, із власної ініціативи або в разі необхідності (продаж, дарування тощо) власник майна (в тому числі земельної ділянки), відносно якого відбулися зміни в назві вулиці (площі, провулку тощо), відповідно  до законодавства, має право самостійно (або уповноважити на це іншу особу  за довіреністю) звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно з заявою про внесення змін до Державного реєстру речових прав  на нерухоме майно у разі перейменування вулиці відповідно до рішення Олександрівської селищної ради.

         У разі необхідності здійснення нотаріальних дій із нерухомістю (продаж, успадкування, дарування тощо), у загальному відділі Олександрівської селищної ради (вул. Незалежності України, 78,   смт Олександрівка) можна отримати рішення про перейменування вулиці.

         Відповідно до п. 26 Порядку створення, ведення та адміністрування реєстрів територіальних громад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2022 № 265, у разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування географічних об’єктів, населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої в порядку, встановленому законом, вносяться зміни до реєстру територіальної громади із збереженням попередніх даних про дату реєстрації/декларування місця проживання (перебування) із подальшим внесенням такої інформації до відомчої інформаційної системи ДМС та Єдиного державного демографічного реєстру.

         Крім того, актуалізація даних про місце реєстрації особи в документах, в яких зазначають відомості про місце проживання/перебування особи, можлива за її зверненням (або її представника).  Звертаємо увагу на те, що згідно з ч. 1 ст. 36 Закону України  від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичних осіб та їхніх установчих документів, змін до відомостей  про фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, пов’язаних із змінами в адміністративно-територіальному устрої України, а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи   у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів.