ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ГРОМАДИ!

Щороку ми ведемо роботу по скошуванню трави та проводимо боротьбу з бур’янами на своїх присадибних земельних ділянках. Деякі з бур’янів являються карантинними. Самі поширені карантинні рослини на території громади – це амброзія полинолиста, яка легко спричиняє алергійні захворювання у людей, кускута та повитиця, якою можуть отруїтися тварини.

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту» зобов’язує утримувати земельні ділянки та прилеглі території    в належному санітарному стані не тільки підприємства, установи, організації але й всіх громадян.

Відповідно до «Правил благоустрою населених пунктів Олександрівської селищної територіальної громади» затверджених рішенням тридцять п»ятої сесії восьмого скликання селищної ради № 3965  від 23 вересня 2022 року, а саме пункту 9.12.5. На приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі зобов’язані проводити обкошування трави та бур’янів.

Нагадуємо, порушення даних правил тягне за собою адміністративне покарання, передбачене статтями 152, 153, 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Враховуючи непросту ситуацію, що склалась наразі в населених пунктах нашої громади (після дощів на вулицях сіл та селищ, біля присадибних ділянок,  а інколи і на самих ділянках, забуяли бур’яни, серед яких не мало карантинних), тож принагідно нагадати деякі  правила благоустрою.

В першу чергу, мешканці приватного сектору зобов’язані утримувати територію навколо свого будинку у належному стані, систематично   і своєчасно скошувати траву, бур’яни  на прилеглій та закріпленій території, а також на території прилеглій до їх ділянок.

Також наявність біля двору будматеріалів, піску, гравію чи дров вважається порушенням правил благоустрою.

Правила не тільки спрямовують зусилля всіх мешканців населених пунктів Олександрівської селищної територіальної громади на створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, а й регулюють права   та обов’язки учасників правовідносин у галузі благоустрою.

Саме про обов’язки, а точніше про значне підвищення  відповідальності за невиконання цих обов’язків, змушені проінформувати мешканців населених пунктів Олександрівської селищної ради.  За порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (ст. 152 КУпАП) передбачений штраф для громадян у розмірі від 340 грн.   до 1360 грн.

Отже, кожному варто добре подумати, чи дотримуватися чистоти   та порядку в селищі, селі, чи сплачувати великі штрафи. До того ж,  сплата штрафу не звільняє фізичну особу від виконання робіт з ліквідації проявів та наслідків порушення.

Олександрівська селищна рада не ставить за мету отримати побільше коштів від сплати штрафів громадянами, тому спочатку все-таки виносить попередження про наведення порядку біля своїх присадибних ділянок   та сподівається на розуміння жителів про небезпечність карантинних рослин для здоров’я людини.

Прикро, але з кожним роком збільшується кількість людей, які страждають на алергію, особливо це стосується дітей.

Тож давайте не будемо байдужими до існуючої проблеми і докладемо всіх зусиль для знищення небезпечних рослин біля житлових будинків, присадибних ділянок, покинутих садиб. Давайте прикладемо всі зусилля, щоб наша громада процвітала.

Відділ містобудування, архітектури,

житлово-комунального господарства

та благоустрою Олександрівської селищної ради.