Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища. Головна мета цієї дати — стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі. Саме в цей день відкрилася Конференція ООН із проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 1972), за результатами якої створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. На конференції були присутні повноважні представники 113 держав світу. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу.

У 2000 р. в цей день розпочато програму ООН “Тисячоліття довкілля – приступити до дій”. Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля. В ООН стверджують, що тільки міжнародне співробітництво може гарантувати подальший безпечний розвиток планети. Важливо також реалізовувати ці ідеї локально, щоб кожна людина, що посадила дерево, взяла участь у прибиранні території, змогла усвідомити всю важливість охорони навколишнього світу. Заходи до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища проводяться в більшості країн світу як на державному рівні, так і на рівні невеликих колективів, бібліотек, шкіл, дворів, кварталів.

 Відзначення цього Дня розраховане на те, щоб привернути людський фактор до питань охорони навколишнього середовища, дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку, сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади, а також роз’яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більш безпечне й благополучне майбутнє.     До відзначення Всесвітнього дня навколишнього середовища приєдналася і  КЗ “Центральна бібліотека” Олександрівської селищної ради. В читальному залі експонується книжкова виставка “Жива душа – зелений дивосвіт”. Напередодні цього дня бібліотечні працівники провели акцію “Бережіть природу!”. Бібліотекарі  розповідали односельцям про важливість охорони природи, про шкідливість пластикових пакетів, розповсюдження яких нещодавно заборонила Верховна Рада, пропонували переходити на екологічні сумки, роздавали флаєри тощо. Під час акції проведено вікторину “Пізнай навколишню природу”. Також підготовлено відеоогляд “Екологія: ми відповідальні за майбутнє”, який можна переглянути на нашому сайті на сторінці “Віртуальні виставки” або за посиланням  https://www.youtube.com/watch?v=SHAVpVfLkmk