Щодо заборони незаконного видобутку корисних копалин (піску) на території селища.

Олександрівська селищна рада звертається до підприємств, установ, організацій, приватних підприємців та мешканців селища Олександрівського району щодо заборони незаконного видобутку корисних копалин (піску) на території селища.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 р. N 827 пісок (сировина піщано-гравійна) віднесено до корисних копалин місцевого значення.

Видобуток корисних копалин місцевого значення, зокрема піску, наносить значну шкоду довкіллю. Самовільна розробка створює ситуацію щодо небезпечного стану піщаних кар’єрів, викликає потребу у залучені більш досконалих програм щодо проведення рекультивації використаних піщаних кар’єрів, потребує вжиття чималих зусиль для того, щоб порушені землі привести до стану, придатного для їх експлуатації у сільському, лісовому господарствах. Розробка кар’єрів також створює проблему руйнування навколишніх доріг, зміни русла річок, а відтак – до зімни картографічного розташування цілих населених пунктів.

На території Олександрівської селищної ради незаконний видобуток піску відбувається в охоронній зоні повітряної лінії 10кВ Л-106 та повітряної лінії 150 кВ Л-6 від якої здійснюється електропостачання Олександрівського району. Дана ситуація  може призвести до руйнування кріплень опор та падінню дерев на дроти повітряних ліній, що призведе до знеструмлення населених пунктів та цілого району.

Враховуючи вищевикладене Олександрівська селищна рада звертається до Вас щодо припинення незаконного видобутку піску на території Олександрівської селищної ради та району. До винних осіб, за фактом розкрадання надр, застосовується адміністративна відповідальність яка передбачена ст. 57 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення вимог щодо охорони надр).