В період 23-25 листопада у зв’язку з перебоями в електромережі мало місце відключення централізованого водопостачання на території області. Так, без централізованої подачі води від декількох годин до 3 діб перебували жителі 23 громад. Ще на частині територій спостерігалися короткочасні відключення. Водночас значній кількості водогонів в області вдалося забезпечити населення питною водою за рахунок наповнених водонапірних башт та своєчасного застосування генераторів, дизельних помп. Зокрема без відключень працювали водогони у 12 громадах. Як альтернатива централізованому водозабезпеченню використовувались громадські та індивідуальні колодязі, свердловини.
У період відновлення водопостачання питна вода, що подається споживачам централізовано, була досліджена виробничими лабораторіями ОКВП «Дніпро-Кіровоград» на входах в м. Кропивницький, м. Олександрія, м. Світловодськ, м. Знам’янка, виробничими лабораторіями інших міських та селищних водогонів. Також дослідження пройшли зразки води з резервуарів, на виходах в розподільчу мережу, в контрольних точках. За результатами досліджень після відновлення постачання в мережі вода питна відповідала встановленим вимогам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.
Частково балансоутримувачами водогонів, які не мають власних лабораторій, дослідження проведені за угодами (згідно з робочими програмами, вибірково, по окремих показниках). Перевищення нормативних значень за санітарно-хімічними показниками (каламутність, кольоровість, залізо загальне, загальна жорсткість) встановили лише на одному комунальному підприємстві. Наразі дослідження води продовжуються.
Незважаючи на завчасне надання рекомендацій щодо обробки води після поновлення її подачі в мережі, на деяких територіях області водопостачання відновили без здійснення попереднього лабораторного дослідження. Мова йде про 12 громад. Наразі в частині громад вже тривають дослідження води з водогонів.
Олександрівське управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області продовжує проведення роз’яснювальної роботи серед населення, розповсюдження пам’яток та інформаційних повідомлень через ЗМІ та органи місцевого самоврядування. Для забезпечення постійного контролю за якістю та безпечністю води, що подається споживачам, проводяться наради з керівниками підприємств водопостачання, сільськими старостами з питань алгоритму дій при відключенні централізованого водопостачання та при відновленні подачі води, в тому числі проведення лабораторних досліджень.
При подальших відключеннях водопостачання нагадуємо споживачам про необхідність додаткової обробки води у домашніх умовах задля власної безпеки.