Надання тварин для профілактичної вакцинації проти сказу – обов’язок їх власників

На цьому наголосили фахівці Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області під час наради з питань проведення профілактичних щеплень тварин проти сказу. Зібрання відбулося 23 березня 2023 року за участі селищного голови Олександрівської селищної ради та старост сіл.

Спеціалісти наголосили старостам сіл на проведенні роз’яснювальної роботи з власниками, які відмовляються надавати домашніх тварин для здійснення щеплення. Зокрема, згідно з чинним законодавством, до власників тварин, які на вимогу фахівців ветеринарної медицини не надають сільськогосподарських тварин, собак та котів для профілактичних щеплень та обробок, вживають заходи адміністративного впливу.

Учасники наради також обговорили питання безпритульних тварин, регулювання їх чисельності тощо. Мова йшла і про дотримання вимог протоколу державної надзвичайної протиепізоотичної комісії «Про посилення заходів щодо профілактики сказу тварин і контролю за утриманням домашніх тварин та врегулювання чисельності безпритульних тварин на території Кропивницького району».

Нагадуємо, що сказ – це інфекційна хвороба людей і тварин з переважним ураженням центральної нервової системи, що супроводжується судомами, спазмами глоткової і дихальної мускулатури та зазвичай закінчується смертю інфікованого.