ПАНДЕМІЯ COVID-19  АКТИВНО ПОШИРЮЄТЬСЯ 

    Незважаючи на зниження уваги громадян до коронавірусної хвороби в період дії воєнного стану через російську військову агресію, COVID-19 все ще активно поширюється на території України. Так, більше 9 тисяч людей захворіли на коронавірус в Кіровоградській області за період воєнного стану. Всього за період пандемії в області зафіксовано близько 55 тисяч випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

Звертаємо увагу, що відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», розпорядження начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації від 02 вересня 2022 року № 616-р дію карантину COVID-19 на території України продовжено до 31 грудня 2022 року. Відтак фізичним особам і суб’єктам господарювання, зокрема у період дії воєнного стану, рекомендовано дотримуватися протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.

Спеціалісти Олександрівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області спільно з органами місцевого самоврядування продовжують моніторингові обстеження щодо дотримання суб’єктами господарювання карантинних та протиепідемічних заходів. Надані рекомендації щодо попередження поширення коронавірусної інфекції відповідно до вимог Головного державного санітарного лікаря України. Рекомендовано суб’єктам господарювання, їх працівникам дотримуватися протиепідемічних вимог з метою запобігання поширенню на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19,

 а саме:

  • організувати місця для обробки рук антисептиком,
  • встановити марковані ємності для централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту,
  • своєчасно і систематично обробляти контактні поверхні дезінфікуючими засобами, дозволеними до використання МОЗ України,
  • у разі значної кількості відвідувачів використовувати захисні маски,
  • на входах до закладів, установ, підприємств розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19.

Наголошуємо на необхідності дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19 і в період воєнного стану! Наразі, в складний період з опаленням приміщень та призупинень централізованого водопостачання профілактика інфекційної захворюваності є надважливим питанням у збереженні здоров’я населення. Тому необхідно постійно мати запаси води якнайменше на 3 доби (питної і технічної) для дотримання особистої та виробничої гігієни, аби убезпечитися від поширення збудників хвороб та вірусних інфекцій в епідемічний (холодний) сезон року.Бережіть своє здоров’я та життя!