ПОЗАПЛАНОВІ ПЕРЕВІРКИ У СФЕРАХ САНІТАРНОГО ТА ЕПІДЕМІЧНОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ НАСЕЛЕННЯ В ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ – ДОЗВОЛЕНО!

Згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» від 13 березня 2022 року № 303 (зі змінами) здійснення позапланових перевірок дозволено за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, для виконання міжнародних зобов’язань України та на підставі рішень центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах. Відтак Міністерство охорони здоров’я України як головний орган у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, наказом від 07 червня 2022 року № 969 затвердило перелік підстав для здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення на період воєнного стану. Зокрема позапланові перевірки у сфері санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення дозволено здійснювати відповідно до встановлених законодавством вимог та за наявності визначених наказом підстав:

2

  1. Подання суб’єктом господарювання письмової заяви до Держпродспоживслужби або головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та в місті Києві про здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням.
  2. Доручення Прем’єр-міністра України про перевірку суб’єктів господарювання у сфері санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення у зв’язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини та забезпечення безпеки держави.
  3. Звернення посадових осіб військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування до Держпродспоживслужби або головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та в місті Києві про порушення суб’єктом господарювання вимог у сфері санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення.
  4. Звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності).

    Враховуючи зазначене, фахівцями державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Кропивницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області поновлено здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) з урахуваннях встановлених вимог.