Просвітницький захід для клієнтів пробації до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України

24 серпня Україна відзначатиме найбільше державне свято – День Незалежності. Воно встановлене на честь виняткової історичної події – ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР абсолютною більшістю голосів Акта проголошення незалежності України.

           З метою національно-патріотичного виховання, в рамках відзначення Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України 17 серпня 2023 року в Олександрівському краєзнавчому музеї для клієнтів пробації Кропивницького районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області головним зберігачем фондів Людмилою Зубенко та майстринею з вишивки бісером Валентиною Гирич був проведений огляд робіт майстрині та екскурсія, матеріали якої розкривають історію появи українського національного прапора, його використання в Україні у різні історичні періоди, ставлення до державної символіки в наш час. Також присутні були ознайомлені з цікавими фактами з історії України, з основними подіями, пов’язаними із проголошенням незалежності і тим, які кроки зробила наша країна, щоб здобути державну незалежність.

            Людмила Зубенко наголосила, що для українців свобода і гідність завжди були основоположними цінностями. Вони спонукали до боротьби за незалежність. На початку ХХ століття, в часи Української революції 1917–1921 років, наш народ зміг відродити державність, а 24 серпня 1991 року Актом проголошення незалежності України вона була відновлена.

           Боротьба за незалежність триває й нині. Українці змушені захищати від агресії територіальну цілісність і суверенітет своєї держави. Це боротьба не лише за людей і територію, а й за право бути собою, самим вирішувати, як жити і яке майбутнє обирати.

           Працівники музею впевненні, що інформація, яку отримують відвідувачі, приймаючи участь у подібних заходах, допоможе їм зробити нашу далеку історію творення української державності ближчою та зрозумілішою, усвідомити сьогоднішню боротьбу українського народу за вільний вибір майбутнього, як продовження віковічної боротьби наших предків за волю.