Просвітницький захід для неповнолітнього клієнта пробації до Дня Шевченківських днів

Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед генієм котрих схиляється світ. І найперший серед них — Тарас Шевченко, велетень духу і співець народної свободи. Щирість автора, його любов до народу, до рідної землі, а також мова, співуча, як пісня і багата, як історія народу, викликали захоплення. Світла постать Тараса Григоровича з його беззавітною любов’ю до народу, до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи. Його ім’я органічно вплелося в історію та культуру не тільки українського народу.

           З метою національно-патріотичного виховання, у місцевій бібліотеці пройшов Шевченківський тиждень, упродовж якого у холі була організована книжково-ілюстративна виставка «Слава Шевченка – слава України». Працівниками Кропивницького районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області було організовано захід з неповнолітнім підобліковим, метою якого було на прикладі життя й діяльності Кобзаря виховувати любов до рідної землі, свого народу, мови і культури; сприяти усвідомленню власної ролі й відповідальності в майбутньому за долю нашої держави; вшанувати пам’ять геніального українського поета.  Неповнолітній клієнт пробації уважно, з великим задоволенням слухав вірші великого поета, рядки з багатьох стали пророчими і закличними, заповітом нащадкам: «Свою Україну любіть…», «Мені ж, мій Боже, на землі подай любов, сердечний рай!», «Борітеся – поборете, вам Бог помагає». І такі думки, такі настанови майбутнім поколінням – у багатьох творах.        

         Біблотекар читального залу Трегуб Катерина наголосила , що Тарас Шевченко розбудив національну свідомість українців, а Україну відкрив світові,  став Генієм і Пророком. Його поетичне слово самоука і кріпака було сильнішим за слова вельмож і царів. Він став світлом для незрячих, криницею для спраглих, будителем для сплячих чи байдужих.

           Працівники бібліотеки та служби пробації впевненні, що інформація, яку отримав неповнолітній, навчить шанувати рідну мову, культурні надбання народу, творців, які як і він  готові були покласти своє життя на олтар служіння народові.