27 вересня Розумівка відзначала 256-ту річницю

з дня народження!

 Рідний край! Починається він із батьківського порога, стежини до хати, що ніжно стелиться в садочку. А ще він починається із маминої пісні колискової. Для кожної людини найдорожчий той край, де вона народилася, звідки пішла у світ.Для усіх нас найдорожче та найкраще у світі наше рідне село Розумівка азавдяки спільним зусиллям і створюється неповторний образ села, зберігається його історія та закладається майбутнє. Вже стало традицією щороку зустрічати на нашій історичній  гостинній землі різні творчі колективи, громадські організації і не тільки з Кропивничини, а й з інших куточків країни. Саме 27 вересня представники громадської організації «Після тиші» (ГО «Після тишідокументує спогади про роки Другої світової війни та післявоєнних потрясінь, а також оцифровує світлини тих часів) Андрій Усач – голова організації, історик, докторант з історії та Анна Яценко – голова правління, культурна менеджерка презентували  виставку  «Як у Германії гірко жилося нам» у фойє Будинку культури, яку ми працівники бібліотеки та музею, спільно записували спогади та свідчення жителів, чиї рідні з 1942 року, були примусово вивезені з окупованої України до нацистської  Німеччини на каторжні роботи. Із теплими словами  до Розумівчан звернулися:Олександр Іванович Безпечний  Олександрівський селищний голова, Безсмолий Борис Сергійович(презентував журнал трудоднів наших односельців – колгоспників за 1944 рік),Василь Вікторович Білошапка директор комунальної установи «Олександрівський краєзнавчий музей, Микола Васильович Христенко староста сіл Розумівка та Миколаївка, а також представники німецького фонду координаторка програм Rosa-Luxemburg-Stiftung в Україні Неля Ваховська та менеджерка проектів RLS Олександра Григоренко.Василь Вікторович Білошапкавручив грамоти представникам громадської організації«Після тиші» за реалізацію проекту «Як у Германії гірко жилося нам» про остарбайтерів з села Розумівка, завідувачці Анні Горобець комунальної установи «Олександрівський краєзнавчий музей» «Музей історії села Розумівка» та бібліотекарю філії КЗ «Центральна бібліотека» Любов Журбі за активну участь в реалізації проекту. Гості  відвідала об’єкти культурного та туристичного спрямування, комунальну установу «Олександрівський краєзнавчий музей» «Музей історії села Розумівка», філію КЗ «Центральна бібліотека», пам’ятки архітектури Свято-Воздвиженську церкву,були в захваті від краєвидів нашого села та роботи працівників культури і працівників старостинського округу, щодо збереження культурної спадщини, розвитку та утримання сільських туристичних об’єктів.Створену виставку  «Як у Германії гірко жилося нам» представникигромадської організації «Після тиші» подарували селу, яка буде ще доповнюватися інформацією та світлинами і буде деякий часзнаходитися у фойє Розумівського сільського будинку культури.

На завершення презентації виставки Микола Христенко подякував всім присутнім, побажав мирного неба, тиші, спокою та миру всій Україні. Наголосив, що ми дякуємо нашим мужнім односельцямвоїнамЗСУ, вклоняємося їм низько до землі за їхню мужність і патріотизм. Низький уклін кожному воїну, який віддано захищаютьненьку Україну, дає гідну відсіч російському агресору.

Гостям подякував за чудову презентацію виставки та їхні подарунки(виставку, мультимедійне обладнання, копії листів Миколи Бурлаки та Ганни Пастух з колекції ГО «Після Тиші),презентував їм проспекти під назвою «Розумівська громада історія успіху».

    Далі гості та жителі сіл були запрошені до актового залу деотримали вітання від аматорів Розумівського сільського Будинку культури та аматорів КЗ «Центр культури та дозвілля».