В Україні поступово зростає захворюваність на COVID-19 та кількість госпіталізацій через це. Початок зростання захворюваності закономірно припадає на початок епідсезону. Це очікувано, адже вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19, і спадати він почне прогнозовано в березні-квітні, після завершення епідсезону.
Наразі ключовим є показник госпіталізацій через коронавірусну хворобу, який також зростає. Якщо раніше в Україні фіксували в середньому менше 1 тисячі госпіталізацій за тиждень, то за останні декілька тижнів ця цифра значно зросла.
Враховуючи різке підвищення захворюваності на території області, а також можливість поширення інфекції в класах та групових осередках з початком нового навчального року, фахівці Олександрівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області у складі моніторингових груп посилюють нагляд за дотриманням санітарного законодавства та здійсненням протиепідемічних заходів на об’єктах різних типів, а також у місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб.
Серед основних порушень – недотримання маскового режиму працівниками, не регулярно проводиться дезінфекція контактних поверхонь, не поновлено маркування для дотримання соціальної дистанції 1,5 м в місцях потенційного скупчення людей, дезінфікуючі засоби в недостатній кількості, не поновлені інформаційні пам’ятки, листівки щодо боротьби з коронавірусною інфекцією.
Суб’єктам господарювання надали рекомендації щодо попередження поширення коронавірусної хвороби, провели інформаційно-роз’яснювальну роботу. Також про результати рейдових обстежень повідомлено органи місцевого самоврядування.
Олександрівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує: що забезпечити дотримання протиепідемічних вимог необхідно на всіх об’єктах. Мова йде про використання захисних масок, щитків або захисних екранів працівниками і відвідувачами, наявність антисептиків, провітрювання приміщень, систематична дезінфекційна обробка контактних поверхонь, прибирання та ін. Окрім того, в місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб необхідно обладнати приміщення (ізолятор) для тимчасового перебування людей, які мають симптоми інфекційних захворювань, з метою недопущення поширення вірусних інфекцій.
Аби зменшити ризик захворювання та не допустити перевантаження медичної системи громадянам рекомендовано пройти повний курс вакцинації проти COVID-19 тими вакцинами, які дозволені ВООЗ до використання. Зазначимо, що в Україні вже дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусу.
Пам’ятайте, що ваше здоров’я лише у ваших руках. Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям, мийте руки з милом або користуйтесь антисептиком, дотримуйтеся дистанції 1,5 метра з людьми, які мають симптоми ГРВІ, не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота, дотримуйтеся маскового режиму у приміщеннях і в громадському транспорті. А за перших симптомів захворювання – невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря для встановлення діагнозу й призначення лікування.
Бережіть себе та рідних!